Spóźniony wpis poniedziałkowy

2019-02-12

 

Jestem w trakcie przygotowywania ósmej części Krótkiej historii książki tak, aby była gotowa na przyszły poniedziałek. W ferworze tej walki z sobą, swoim lenistwem, ze światem, wszelkimi okolicznościami sprzyjającymi i niesprzyjającymi pisaniu zapomniałem o wczorajszym wpisie. A jak wiemy wczoraj był poniedziałek. Bo dziś jest wtorek. Złamałem ten sposób chronologię i pewne postanowienie, które miałem. I już miałem odpuścić, nawet powiedziałem na głos „Chyba sobie odpuszczę ten wczorajszy wpis. I tak pewnie nikt nie zauważy”. A Olga na to: „Nie, nie odpuszczaj, napisz cokolwiek, tylko nie odpuszczaj.”. No to piszę. Ze względu na to, że na stronie nie ma jeszcze strony „O nas” (biczuję się nią codziennie i nie potrafię napisać tych kilku zdań które charakteryzowałyby Antykwariat i nas samych) zrobię małe streszczenie na froncie robót dla osób które może i czytają tego bloga ale nie za bardzo wiedzą z kim mają do czynienia.

Rok 2019 zaczął się raczej dobrze, rozwijamy działalność internetową, w ofercie sklepu pojawia się coraz więcej książek, oczywiście pojawiałoby się jeszcze więcej, ale jest sporo pozycji, które chomikujemy na wydarzenia, w których bierzemy aktywny udział.

W tym miesiącu otrzymaliśmy decyzję z Urzędu Miasta Katowice, że możemy rozpocząć Kiermasz Bukinistów Śląskich już w marcu. To oznacza, że już niedługo będzie można nas spotkać na połączonym stoisku Stowarzyszenia Pełna Kultura i Antykwariatu Suszek przy ul. Stawowej.

Książki się naprawiają, po licznych „pracach konserwatorskich” odkryliśmy, że naprawa książek: 1) jest bardzo ciężka i wymagająca skupienia, 2) do naprawy został nam już „tylko” jeden regał książek.

Ale spokojnie do wiosny mamy co naprawiać i oprawiać, a w tak zwanym międzyczasie pewnie nadejdzie jeszcze sporo książek wymagających reanimacji.

Ptaszki ćwierkają, że nasi ludzie w Krakowie donoszą co następuje: Krakowski Kiermasz Książek zaczynamy w kwietniu, a na Powiślu Bukiniści rozstawią się od maja.

Do tego marzy mi się rozpoczęcie działalności wydawniczej.

Astrologowie ogłaszają, że to jest pracowity rok.

Dziękuję za uwagę. Kolejny wpis w poniedziałek.

ŁS

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *