O nas

2019-04-02

Nasza Historia

Nazywamy się Olga i Łukasz Suszek. Jesteśmy małżeństwem, wspólnie prowadzimy Antykwariat Suszek Books. Zajmujemy się zawodowo książkami już od 10 lat. Od 2012 roku prowadzimy własny antykwariat internetowy. W latach 2013-2017 prowadziliśmy w Katowicach antykwariat stacjonarny i klubokawiarnię „Sofa Literacka”. Poza sprzedażą książek trudnimy się również ratowaniem (naprawą) wyjątkowo sfatygowanych egzemplarzy. Przez cały czas staramy się również pogłębiać naszą wiedzę i kompetencje zawodowe uczestnicząc w kursach, konferencjach, spotkaniach branżowych oraz, co najważniejsze i podobno wcale nie tak oczywiste –  czytając książki (nie tylko te dotyczące szeroko pojętego księgarstwa).

Od 2014 roku jesteśmy współorganizatorem Kiermaszu Bukinistów Śląskich.

Od 2016 roku zaangażowaliśmy się w pracę na rzecz Stowarzyszenia Pełna Kultura.

Od 2017 roku bierzemy udział w organizowanym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe – Krakowskim Kiermaszu Książki

Jesteśmy inicjatorami organizowanego przez SPK i KBF kiermaszu Bukiniści nad Wisłą.

 

Biogramy

Olga Suszek – ukończyła szkołę aktorską Art-Play w Katowicach, współorganizatorka klubokawiarni i antykwariatu Sofa Literacka, koordynatorka Kiermaszu Bukinistów Śląskich i kiermaszu Bukiniści nad Wisłą, animatorka kultury, początkującaintroligatorka, od 2012 współprowadzi wraz z mężem Łukaszem antykwariat księgarski. Od 2016 roku prezes zarządu Stowarzyszenia Pełna Kultura. Prywatnie miłośniczka dobrej literatury, teatru, muzyki oraz baletu.

Łukasz Suszek – absolwent filozofii na Uniwersytecie Śląskim, inicjator powstania Stowarzyszenia Pełna Kultura,
pomysłodawca i koordynator Kiermaszu Bukinistów Śląskich oraz kiermaszu Bukiniści Nad Wisłą, księgarz, antykwariusz, bibliofil, animator kultury, początkujący introligator zafascynowany historią i sztuką oraz rękodziełem artystycznym i starym rzemiosłem, wielki miłośnik psów (ze szczególnym uwzględnieniem Molosów). Organizator szeregu wydarzeń o charakterze w naukowym i kulturalnym m. in. Karmnik Filozoficzny, Baśnie dla dorosłych, Warsztaty z muzyką folkową, Klub Czytelniczy Sofy Literackiej, konferencja Ars Regia w Polsce i na Śląsku, wiceprezes Stowarzyszenia Nostra Patrumque Memoria – Historia na dotyk.

 

 

Brak komentarzy